Пам’ятка при нападі кровососних комах та кліщів

Пам’ятка–рекомендація
по захисту і наданню допомоги при нападі кровосисних комахта кліщів.

В літній період, перебуваючи у парках, лісах, біля річок, людей турбують своїми укусами кровосисні комахи-комарі, мошки, сліпні, а також кліщі. На місцях укусів починається зуд, при розчісуванні з’являються інфільтрати. Особливо від укусів страждають діти.
Кліщі в природі активні з березня по листопад, сидять вони на траві, листі дерев, кущів, скупчуються найчастіше біля стежок, доріг, де нападають на свою жертву за будь-якої години доби і погоди. Присмоктавшись, кліщ утримується на тілі людини до 10 днів, збільшується до розмірів середньої фасолини.

З метою профілактики нападу та присмоктування кліщів, необхідно при поверненні з лісопаркової смуги струсити одяг, перевірити себе і друзів, чи не причепився кліщ, дома ретельно обстежується тіло, особливо на ділянках з волосяним покривом. Обстежувати дітей потрібно уважно, бо кліщі мають незначні розміри.

Виявивши кліща на тілі його треба видалити. Для кращого видалення кліща, черевце кліща, де розташований дихальний отвір, змащують вазеліном, гліцерином, насиченим розчином кухонної солі або іншою рідиною, ізолюючи дихальний отвір від повітря. Через годину кліща обережно видаляють, захвативши пінцетом або пальцями, обернути ми у бінт, розхитуючи із сторони в сторону і обережно підтягуючи до себе. Видаленого кліща знищують. Раневий отвір обробляють 3 % розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився в ранці, то він може викликати запальні процеси, тому його видаляють стерильною голкою. За укушеним кліщем рекомендується встановити нагляд, проводити термометрію 2 рази на добу на протязі 10-14 днів. При перших ознаках захворювання, необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Захист від нападу двокрилих кровосисних комах:

Для захисту від комах можна використовувати різноманітні репеленти.

Зуд, почервоніння, припухлість від укусів комарів, бджіл, оси зменшиться, якщо змазати місце укусу свіжим соком календули або її аптечним розчином, соком цибулі, подорожника, свіжих листків петрушки.

Зуд пропаде, якщо скористатися столовим укусом, нашатирним спиртом, розчином питної соди – половину ложки того чи іншого на стакан води.

Як зберегти здоров'я дитини.
Загартування дітей

Усі батьки мріють про те, щоб їхні діти були здоровими. Щоб не потрібно було їх кутати в негоду, закривати всі вікна та кватирки взимку, брати додаткові лікарняні і купувати купу ліків. Найпарадоксальніше, що всі мами і тата згадують про необхідність профілактики простудних захворювань саме в період активізації грипу та застуди.

Запитайте себе: як часто ви думали про загартовування свого чада навесні, влітку чи восени? Напевно, набагато менше, ніж взимку біля ліжка дитини, коли він лежить з температурою. У ці хвилини ви даєте собі клятвені обіцянки почати загартовування разом з малюком, як тільки він видужає. І, можливо, обливатися холодною водою раз або два після цього, а потім забуваєте.

Найголовніше - це починати піклуватися про здоров'я дитини якомога раніше. . Його захисні механізми набагато ефективніше, ніж ми звикли думати. Їм лише потрібно допомогти не ослабнути. Утеплюючи дитину і оберігаючи її від всіх змін погоди, ми послаблюємо її імунітет. А потім дивуємося, як це вона змогла застудитися, адже на вулиці плюсова температура і теплий вітерець.

Ще в давнину люди знали, що повітря, вода і сонячне світло благотворно впливають на здоров'я людини. Напевно, тоді не було слів "імунітет", "водні процедури" і "сонячні ванни". Зате було відомо, що купатися в річці, загоряти й ходити босоніж корисно. Перебравшись в міські джунглі, сучасна людина стала боятися цих простих способів, вважаючи за краще "сучасні" таблетки і порошки.

Загартовування - один з найдоступніших методів боротьби з простудними захворюваннями. Гартуватися в сучасній квартирі зовсім не важко, тому що ми кожен день приймаємо душ, а додати і відняти холодну воду простіше простого. . Основний принцип загартування - перепад температур, що включає імунну систему. Звикнувши до них, організм дитини починає сам справлятися з холодом. Ваша справа - вибрати один із способів і дотримуватися його протягом тривалого часу.

Обливання. Найбільш традиційний спосіб і дуже ефективний, але вимагає певної підготовки.

Малюка потрібно починати гартувати, обливаючи стопи. Перед цим обов'язково поясніть йому, для чого потрібна ця процедура, яким здоровим і сильним він стане, щоб не злякати його й не відбити бажання гартуватися. Всім відомо, що мокрі ноги нерідко призводять до застуди. Безпосередній вплив на ці зони зробить їх несприйнятливими до вогкості. Дорослим також підходить цей метод. А якщо ви приймаєте душ вранці, то краще закінчувати холодною водою, щоб бути бадьоріше і краще себе почувати.

Ще простіше - обтирання. Намочіть ганчірку або губку водою кімнатної температури, відіжміть і обітріть малюка. Після цього розітріть сухим рушником до легкого почервоніння. Кожні п'ять - шість днів знижуйте температуру на кілька градусів, довівши її поступово до 15 градусів. Цю процедуру потрібно проводити щодня вранці.

Відомо, що купати дитину краще у воді, температура якої близько 35 градусів. Поступово знижуючи температуру до 30 градусів, ви змусите дитину енергійніше рухатися і навчите її при цьому плавати. Якщо ви все ще боїтеся холодних ванн, то використовуйте метод "холодної плями". Викупавши дитину, додайте у ванну трохи холодної води. Потім проведіть малюка по цій плямі і поверніть назад у теплу воду.

Загартовування не лише зміцнює імунітет дитини, але й нервову систему, а також активізує обмін речовин. Але тут необхідно дотримуватись деяких правил. По-перше, якщо в чомусь сумніваєтесь, то обов'язково порадьтеся з педіатром. Особливо, якщо дитина слабка і часто хворіє. Під час процедур слідкуйте за емоціями дитини. Вона повинна бути задоволена і в хорошому настрої. Не робіть перерв у процесі загартовування. Припинивши процедури, ви послабити організм малюка і доведеться починати спочатку.

Правила загартовування дітей

Загартовувати дітей необхідно для того, щоб підвищити їх стійкість до впливу низьких і високих температур повітря і за рахунок цього запобігти часті захворювання.

Основні ефекти процедур що гартують:
* Зміцнення нервової системи,
* Розвиток м’язів і кісток,
* Поліпшення роботи внутрішніх органів,
* Активізація обміну речовин,
* Несприйнятливість до дії хвороботворних чинників.

Насправді загартування просте й доступне. Головне відкинути багато укорінені забобони бабусь і батьків і не кутати малюків, не боятися свіжого повітря.

Призагартовуванні дітейслід дотримуватися таких основних принципів:

* Проводити загартовуючі процедури систематично,
* Збільшувати час впливу
загартовуваного фактора поступово,
* Враховувати настрій дитини і проводити процедури у формі гри,
* Починати загартовувати в будь-якому віці можна
,
* Ніколи не виконувати процедури, якщо малюк замерз, тобто не допускати переохолодження
дитини,
* Уникати сильних подразників: тривалого впливу холодної води або дуже низьких температур повітря, а також перегрівання на сонці,
* Правильно підбирати одяг та взуття: вони повинна відповідати температурі навколишнього повітря і бути з натуральних тканин і матеріалів,
*
Загартовуватися всією сім’єю,
* Процедури
загартовування поєднувати з фізичними вправами і масажем,
* В приміщенні, де перебуває дитина, ніколи не курити.

Фактори загартування – природні та доступні “Сонце. Повітря і Вода “..

Загартовуючі повітряні процедури:
*Провітрювання кімнати. Температура повітря в кімнаті маляти має бути від 20 до 22 градусів. Провітрювання взимку можна проводити в присутності дитини. За рахунок відкритих кватирок і вікон швидко досягається зниження температури повітря на 1 градус. Повторюють провітрювання взимку 4-5 разів на день, а влітку доступ свіжого прохолодного повітря повинен бути постійним. Наскрізне провітрювання проводять при відсутності малюка в кімнаті.

Водою загартовуватись можна, як місцевими так і загальними процедурами. До місцевих процедур відносять умивання, обтирання, обливання, ванни.

Загартовування тільки тоді ефективно, коли холодною водою обливають теплу дитину.

Інтенсивні методи загартовування

До інтенсивних методів загартовування відносять ті методи, при яких відбувається хоча б короткочасний контакт тіла зі снігом, крижаною водою або морозним повітрям. Проміжне місце між традиційним і інтенсивним загартовуванням займають контрастні процедури. При хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів у дітей, тонзиліті, аденоїдах корисніше застосовувати контрастні процедури.

Основні види контрастних процедур, що загартовують:
* Контрастні ванни для ніг,
* Контрастне обтирання,
* Контрастний душ,

Контрастне обливання ніжок: ставлять два тази з такою кількістю води, щоб рівень її доходив до середини гомілки. В одному тазу вода повинна бути гарячою 38-40 градусів, а в іншому при першій процедурі – на 3-4 градуси нижче. Малюк спочатку занурює ніжки в гарячу воду на 1-2 хвилини і борсається ними у воді, а потім “перескакує” в таз з прохолодною водою на 5-20 секунд. Так можна змінювати гарячі і прохолодні ванни для ніг 3-6 раз. Кожні 5 днів температуру води у другому тазу знижують на 1 градус, доводячи до 17-12 градусів. У ослаблених дітей процедуру потрібно закінчувати тазом з гарячою водою, а у міцних і здорових – з прохолодною. Придумайте малюкам свою казку або забавну історію, щоб проводити контрастні процедури у вигляді гри або вистави.

Контрасне обливання можна використовувати для дітей старше 2-х річного віку. При цьому маля стоїть під “гарячим дощиком” 1-2 хвилини, а потім під “холодним” – 10-20 секунд. Чергувати 5-10 разів.

Що робити, якщо дитина не слухається?

Проблема виховання дітей сьогодні стоїть гостро як ніколи. І справа тут не тільки в тому, що люди хочуть виростити собі гідну зміну. Виховувати дітей стало набагато важче при відсутності гуманної ідеології. Сьогодні батьки, борючись за матеріальне благополуччя сім’ї, прагнучи заробити кошти на виховання, навчання, лікування дітей, загнаності труднощами життя і не мають ні часу, ні терпіння, ні здоров’я правильно виховувати дітей. А в дорогих яслах і садках немає кваліфікованих вихователів із спеціальною освітою. Батьки залишаються наодинці з труднощами виховання дітей, і тільки від їхньої любові, розуміння і терпіння залежить, якою виросте дитина.

Відсутність дисципліни – головна причина непослуху

Немає такого поняття, як важка дитина, можуть бути труднощі життя і відсутність волі подолати їх. Діти можуть бути слухняними або такими, якими вони стали при безпосередньо нашій участі. Якщо дитину укладають спати, дають їжу, грають з нею, водять на прогулянку в один і той же час, то вона з радістю все це виконує. Один раз давши дитині поблажку, порушивши режим дня, стосується це школяра або малюка, ви дасте йому привід порушувати правила ще і ще.

Буває так, що батькам ніколи або вони втомилися, а дитина представлена сама собі, робить, що хоче. Звичайно, їй буде важко підкоритися мамі, яка різко вирішила зайнятися нею і відриває від того, що вона почала сама. У такому випадку потрібно підготувати її, включитися в гру, почати спільну діяльність, проявити себе цікавим лідером і поступово підкорити своїм вимогам. Бурхливо реагують діти на окрики , терпінням і ласкою від дітей можна домогтися набагато більшої слухняності. Якщо дитина з радістю вислуховує ваші нотації, попередньо вас вивівши на них, значить їй не вистачає вашої уваги. Наступного разу не чекайте моменту, коли вона не буде слухатися, а запропонуйте спільну діяльність на благо всієї родини, розмовляйте з нею і радьтеся.

Завжди з’ясовуйте причину неслухняності

Нерідко ми приймаємо за непослух і капризи законне небажання чогось. Наприклад, дитина не хоче їсти. Причин може бути море: від самої банальною – їжа несмачна, хочеться пити, до більш прихованої – не вистачає ферментів і організм таким чином захищається від перевантажень. В цьому випадку потрібно стежити за водообміном, давати вітаміни, обстежитися у лікаря. Виявляється непослух і в тому, що дитина не хоче носити якийсь одяг. І в цьому випадку достатньо причин. Він або малий, або незручний, чи неприємної текстури, а може бути, у красеня вже свій смак.

Карати дитину потрібно, погоджуючи з іншими дорослими, щоб хтось із них не скасував випадково покарання. Стимулів для хорошої поведінки сьогодні багато, так як багато предметів, які діти хочуть, але батьки не можуть купувати їх щодня, а тільки за якісь заслуги. Якщо ваш хлопчик хоче машинку, він прочитає вам за нього 15 сторінок тексту в день, а якщо закінчить школу без трійок, отримає, наприклад, велосипед. І нічого цього не отримає, якщо не буде слухатися.

Як спілкуватися з неслухняними дітьми старшого віку

Діти старшого віку проявляють свою неслухняність, намагаючись заявити про свою незалежність, бажаючи самоствердитися, особливо, якщо у дитини занижена самооцінка, втрачена віра в свій успіх. У цьому випадку батьки повинні дати дитині зрозуміти, що вони люблять її і допоможуть стати кращою, що вони вірять в її успіх, що у неї ще є час для самовиховання і освіти. Чому самовиховання? Тому що людину виховують до п’яти років, закладають в її характер основи розуміння, що добре, а що погано, а потім людина виховує себе сама, вибираючи з оточення те хороше, на що націлили її батьки. І важливу роль в цьому відіграє приклад самих батьків. Тому хочеться побажати всім батькам мати сталеві нерви, терпіння в справі втілення теорії в практичне виховання та спілкування з неслухняними дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 1441

Коментарi

  • KryWrelve

    2018-02-11 17:00:51

    Acheter Clomid Cette [url=http://tadalafbuy.com]generic cialis[/url] Amoxicillin A Clavulante Potassium Tablets Priligy Venezuela Viagra Online Bestellen Apotheke...